null

Giriş Çıkış Kontrolü

Mekanlarınızdaki kişi sayılarını limitler dahilinde kolayca kontrol altına alabilirsiniz.
null

Güvenli Sayım

Çift lensli kameralı kişi sayma senörleri ile hızlı ve doğru kişi sayımı yapabilirsiniz.
null

Anlık Gösterim

Kişi sayılarını, limitlerini ve uyarıları gerçek zamanlı olarak ekranlara yansıtabilirsiniz.
null

Ekran Seçenekleri

Cletech modelleri ile tam uyumlu ürünlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

COVID-19'A KARŞI TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

COVID-19 önlemleri kapsamında yeni kurallara kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

T.C. İçişleri Bakanlığının genelgesi ile COVID-19 yayılımını önlemek için işletme içindeki kişi sayısının limitlendirilmesi tavsiye edilmiştir. Kişi sayısına ilişkin genelge sınırı “metrekare / 10 kişi” olarak belirlenmiştir. Örneğin 100 metrekare büyüklüğünde bir mağaza için 10 kişi gibi bir limit söz konusudur.

Cletech olarak giriş-çıkış kontrollü İşletme Trafiği Kontrol Çözümünü geliştirdik. Çözümün genel amacı mağazaya giren ve çıkan müşterileri sayarak limitlerin üzerinde bir yoğunluk oluşmamasını sağlamaktır.

ÖRNEK SENARYO

Yukarıda görmüş olduğunuz canlandırmada söz konusu mağaza 40 m2 alana sahiptir. T.C. İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği içerideki müşteri sayısı maksimum 4 kişi olabilir. Totem ekranının en üst satırında “Kapasite 4 Kişi” olarak görünmektedir. İçerideki müşteri sayıları da “1-2-3″ şeklinde canlandırılmıştır. Totem ekranının ikinci satırında “3 Kişi İçeride” ibaresi ile yer almaktadır. İçeri girebilecek kişi kapasitesini de 3. satırda “1 Kişi İçeri Girebilir” şeklinde ekranda gösterilmektedir. Kapı dışındaki ilk müşteri 4. kişi olarak mağazaya girebilir. Ancak sistem 5. müşteriyi mağaza kapasitenin üzerinde kaldığı için kırmızı renkli uyarı ekranı ile ikaz edecektir.

EKRANDAKİ VERİLER

Sensörlerden toplanan veriler gerçek zamanlı olarak ekranlara yansıtılır. Yansıtılan veriler arasında toplam mağaza kapasitesi, içerideki kişi sayısı, içeriye girebilecek kişi sayısı ve tahmini bekleme süresi yer alır. Aynı zamanda işletme girişine izin varsa ekran yeşil eğer izin yoksa ekran kırmızı renkte uyarır verir.

UYUMLU MODELLER

Tüm Cletech ürünleri Kişi Sayma ve Limitlendirme Çözümümüz ile tam uyumludur.

Ekranları yerleştirmek istediğiniz alanlara göre dilediğiniz model ekranı seçebilirsiniz. Örnek ekran ürün ve ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.